لودینگ
روغن موتور مناسب خودروی تیگو 7 پرو

روغن موتور مناسب خودروی تیگو 7 پرو

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده Ehsan Lotfi
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

در ابتدا باید بدانید که انتخاب روغن موتور مناسب با سلامت پیشرانه خودروی شما ارتباط مستقیم دارد. بنابراین در زمان انتخاب روغن مناسب بایستی معیارهایی را مدنظر قرار دهید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن است.چرا که هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی ساخت نیاز به درجه و سطح کیفی متفاوتی دارد تا عمل روانکاری به درستی انجام شود.بعد از انتخاب درجه گرانروی و سطح کیفی روغن بایستی به نام و اعتبار برند توجه کنید تا سلامت پیشرانه خودروی خود را تضمین کنید.روغن موتور کرفت اویل با حضور در 30 کشور جهان نامی آشنا و معتبر …

در ابتدا باید بدانید که انتخاب روغن موتور مناسب با سلامت پیشرانه خودروی شما ارتباط مستقیم دارد. بنابراین در زمان انتخاب روغن مناسب بایستی معیارهایی را مدنظر قرار دهید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن است.چرا که هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی ساخت نیاز به درجه و سطح کیفی متفاوتی دارد تا عمل روانکاری به درستی انجام شود.بعد از انتخاب درجه گرانروی و سطح کیفی روغن بایستی به نام و اعتبار برند توجه کنید تا سلامت پیشرانه خودروی خود را تضمین کنید.روغن موتور کرفت اویل با حضور در 30 کشور جهان نامی آشنا و معتبر در صنعت روانکار است.کرفت اویل با استفاده از بهترین روغن پایه ومواد افزودنی تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود.در این مقاله قصد داریم  مشخصات روغن موتور مناسب خودروی تیگو 7 پرو را برای شما شرح دهیم. به طور کلی و طبق دفترچه راهنمای این خودرو بایستی از روغن موتور با درجه گرانروی 5W-30 با سطح کیفی SM برای پیشرانه این خودرو استفاده کنید.کرفت اویل روغن موتور با درجه گرانروی 5W-30 خود را با نام Strong Ultra  به بازار عرضه می کند. روغن موتور Strong Ultra 5W-30 کرفت اویل انتخابی مطمئن برای حفاظت از پیشرانه خودروی شما است.

انتخاب روغن موتور مناسب برای تیگو 7 پرو

باید بدانید که بهترین راه برای انتخاب روغن مناسب دفترچه راهنمای خودرو است.با توجه به دفترچه ی راهنمای این خودرو بایستی از روغن با استاندارد گرانروی(SAE) 5W-30 استفاده کنید.همچنین می توانید با توجه به شرایط آب و هوایی از روغن با استاندارد گرانروی 5W-40 را مورد استفاده قرار دهید. با توجه به دفترچه ی راهنمای این خودرو روغن مورد استفاده بایستی دارای استاندارد سطح کیفی SM باشد.اما بنا به توصیه کارشناسان صنعت روغن موتور می توانید از روغن با درجه کیفی SN نیز استفاده کنید.در آخر باید اشاره کرد ظرفیت روغن این خودرو با تعویض فیلتر روغن 5 لیتر است.

به این نکته توجه کنید همواره با تعویض روغن فیلتر روغن و فیلتر هوای خودرو را نیز تعویض کنید.چرا که این فیلترها بعد از مدتی کارایی خود را از دست خواهند داد.بنابراین توانایی انجام وظایف خود را در چرخه روانکاری و هوا رسانی ندارند.

زمان تعویض روغن موتور:

تعویض روغن پیشرانه به عوامل زیادی بستگی دارد.نوع رانندگی ،شرایط رانندگی،شرایط آب و هوایی منطقه ، …

به طور کلی اگر در شهرهای شلوغ و پرترافیک تردد دارید همواره هر 5 هزار کیلومتر یا 3 ماه (هرکدام زودتر فرا برسد)برای تعویض روغن اقدام کنید. همچنین حتما دفترچه راهنمای خودروی خود را نیز بررسی کنید.چرا که ممکن است شرکت سازنده برای خودرو شرایط دیگری در نظر گرفته باشد.

چرا کرفت اویل:

کرفت اویل با سابقه جهانی و حضور در 30 کشور جهان نامی معتبر در صنعت روغن و روانکار است. محصولات کرفت اویل با استفاده از بهترین روغن پایه و مواد افزودنی تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود.روغن موتور کرفت در سبد محصولات خود تمامی استانداردهای گرانروی را داراست. این برند روغن با گرانروی 5W-30 و 5W-40 را با نام Strong Ultra به بازار عرضه می کند. روغن موتور Strong Ultra 5W-30 انتخابی مناسب برای پیشرانه تیگو 7 پرو است.

کرفت اویل را در اینستاگرام دنبال کنید:

  1. Kraftoil_leader@
  2. kraftoil.ir@
آخرین بروزرسانی : تیر 5, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *