لودینگ
روغن موتور کیا اسپورتیج

روغن موتور کیا اسپورتیج

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده kraftoil
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

در ابتدا باید بدانید که انتخاب روغن موتور مناسب با سلامت پیشرانه خودروی شما ارتباط مستقیم دارد. بنابراین در زمان انتخاب روغن مناسب بایستی معیارهایی را مدنظر قرار دهید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن است.چرا که هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی ساخت نیاز به درجه و سطح کیفی متفاوتی دارد تا عمل روانکاری به درستی انجام شود.بعد از انتخاب درجه گرانروی و سطح کیفی روغن بایستی به نام و اعتبار برند توجه کنید تا سلامت پیشرانه خودروی خود را تضمین کنید.روغن موتور کرفت آلمان با حضور در بسیاری از کشور اروپایی و آسیایی نامی …

در ابتدا باید بدانید که انتخاب روغن موتور مناسب با سلامت پیشرانه خودروی شما ارتباط مستقیم دارد. بنابراین در زمان انتخاب روغن مناسب بایستی معیارهایی را مدنظر قرار دهید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن است.چرا که هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی ساخت نیاز به درجه و سطح کیفی متفاوتی دارد تا عمل روانکاری به درستی انجام شود.بعد از انتخاب درجه گرانروی و سطح کیفی روغن بایستی به نام و اعتبار برند توجه کنید تا سلامت پیشرانه خودروی خود را تضمین کنید.روغن موتور کرفت آلمان با حضور در بسیاری از کشور اروپایی و آسیایی نامی آشنا و معتبر در صنعت روانکار است.کرفت آلمان با استفاده از بهترین روغن پایه ومواد افزودنی وارداتی تحت لیسانس برند مادر یعنی کرفت آلمان تولید می شود.در این مقاله قصد داریم  مشخصات روغن موتور مناسب خودروی کیا اسپورتیج 2014 را برای شما شرح دهیم. به طور کلی و طبق دفترچه راهنمای این خودرو بایستی از روغن موتور با درجه گرانروی 5w-30  با سطح کیفی SN برای پیشرانه این خودرو استفاده کنید.کرفت روغن موتور با درجه گرانروی 5W-30  خود را با نام Strong Ultra  به بازار عرضه می کند. روغن موتور Strong Ultra 5W-30 کرفت آلمان انتخابی مطمئن برای حفاظت از پیشرانه خودروی شما است.

پیشرانه کیا اسپورتیج :

این خودرو مجه به پیشرانه 4 سیلندر 2.4 لیتری تنفس طبیعی است.پیشرانه این خودرو ساخت کشور کره جنوبی بوده و طراحی و تکنولوژی سال ساخت پیشرانه آن مربوط به سال 2011 است. پیشرانه کیا اسپورتیج 177 اسب بخار قدرت و 249 نیوتن متر گشتاور را از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک 5 سرعته به 4 چرخ منتقل می کند.

روغن موتور مناسب پیشرانه اسپورتیج:

باید بدانید که بهترین راه برای انتخاب روغن مناسب دفترچه راهنمای خودرو است.با توجه به دفترچه ی راهنمای این خودرو(اسپورتیج مدل 2011 الی 2016) بایستی از روغن با استاندارد گرانروی(SAE) 5W-30 استفاده کنید.همچنین می توانید با توجه به شرایط آب و هوایی از روغن با استاندارد گرانروی 5W-40 را مورد استفاده قرار دهید. با توجه به دفترچه ی راهنمای این خودرو روغن مورد استفاده بایستی دارای استاندارد سطح کیفی SN باشد.اما بنا به توصیه کارشناسان صنعت روغن موتور می توانید از روغن با درجه کیفی SP یا SN+  نیز استفاده کنید.در آخر باید اشاره کرد ظرفیت روغن این خودرو با تعویض فیلتر روغن 4.8 لیتر است.

به این نکته توجه کنید همواره با تعویض روغن فیلتر روغن و فیلتر هوای خودرو را نیز تعویض کنید.چرا که این فیلترها بعد از مدتی کارایی خود را از دست خواهند داد.بنابراین توانایی انجام وظایف خود را در چرخه روانکاری و هوا رسانی ندارند

زمان تعویض روغن موتور:

تعویض روغن پیشرانه به عوامل زیادی بستگی دارد.نوع رانندگی ،شرایط رانندگی،شرایط آب و هوایی منطقه ، …

اما به طور کلی می توان گفت اگر در شهرهای شلوغ و پرترافیک تردد دارید همواره هر ۵ هزار کیلومتر یا ۳ ماه (هرکدام زودتر فرا برسد)برای تعویض روغن اقدام کنید. همچنین حتما دفترچه راهنمای خودروی خود را نیز بررسی کنید.چرا که ممکن است شرکت سازنده برای خودرو شرایط دیگری در نظر گرفته باشد.

چرا کرفت اویل:

کرفت آلمان با سابقه جهانی و حضور در بازار کشورهای اروپایی و آسیایی نامی معتبر در صنعت روغن و روانکار است. محصولات کرفت آلمان با استفاده از بهترین روغن پایه و مواد افزودنی وارداتی تحت لیسانس کشور مادر یعنی آلمان تولید می شود.روغن موتور کرفت در سبد محصولات خود تمامی استانداردهای گرانروی را داراست. همچنین باید بدانید تمام محصولات کرفت قبل از تولید در مجهزترین آزمایشگاه صنعت روانکار مورد تست و بررسی قرار می گیرد تا بهترین عملکرد در روانکاری قطعات پیشرانه خودروی شما را داشته باشد. این برند روغن با گرانروی 5W-30 و 5W-40 را با نام Strong Ultra به بازار عرضه می کند. روغن موتور Strong Ultra 5W-30 انتخابی مناسب برای پیشرانه کیا اسپورتیج است.

کرفت اویل را در اینستاگرام دنبال کنید:

  1. Kraftoil_leader@
  2. kraftleaderoil@
آخرین بروزرسانی : آبان 13, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *