لودینگ
بدون تصویر

روغن موتور مناسب سمند

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده Ehsan Lotfi
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

برای نگهداری از پیشرانه خودرو بایستی نکاتی را در نظر گرفت.از مهمترین نکات انتخاب روغن موتور مناسب و تعویض به موقع روغن است. از آنجایی که روغن موتور با سلامت پیشرانه شما در ارتباط است بایستی در  زمان انتخاب روغن  استاندارد گرانروی و سطح کیفی مورد نیاز پیشرانه خودرو را در نظر بگیرید.هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی سال ساخت نیازمند گرانروی و سطح کیفی متفاوت است. بهترین راه برای انتخاب این استانداردها دفترچه راهنمای خودروی شما است. در این مقاله قصد داریم تا گرانروی و سطح کیفی مورد نیاز روغن موتور مناسب سمند را برای شما شرح دهیم.در آخر …

برای نگهداری از پیشرانه خودرو بایستی نکاتی را در نظر گرفت.از مهمترین نکات انتخاب روغن موتور مناسب و تعویض به موقع روغن است. از آنجایی که روغن موتور با سلامت پیشرانه شما در ارتباط است بایستی در  زمان انتخاب روغن  استاندارد گرانروی و سطح کیفی مورد نیاز پیشرانه خودرو را در نظر بگیرید.هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی سال ساخت نیازمند گرانروی و سطح کیفی متفاوت است. بهترین راه برای انتخاب این استانداردها دفترچه راهنمای خودروی شما است. در این مقاله قصد داریم تا گرانروی و سطح کیفی مورد نیاز روغن موتور مناسب سمند را برای شما شرح دهیم.در آخر باید بدانید که با توجه به تعدد برندهای روغن و روانکار در بازار بایستی برند و نامی معتبر را انتخاب کنید.روغن موتور کرفت با بهترین روغن پایه و مواد افزودنی وارداتی از کشور آلمان تحت لیسانس کشور آلمان تهیه و تولید می شود.باید بدانید که سبد محصولات کرفت تکمیل است.چرا که در سبد محصولات خود انواع روانکار با استاندارد مختلف مانند: روغن موتور،روغن گیربکس دستی،اتوماتیک،روغن هیدرولیک و ضد یخ دارد.

روغن موتور مناسب برای سمند با موتور XU7

خودروی سمند مجهز به پیشرانه 1.8 لیتری تنفس طبیعی با کد موتور XU7 است. باتوجه به تکنولوژی ساخت این پیشرانه و بنا به توصیه گروه صنعتی ایران خودرو بایستی از روغن با گرانروی 20W-50 و سطح کیفی SL استفاده شود.بنا به توصیه کارشناسان این صنعت می توان در فصول سرد سال از روغن با گرانروی 10W-40 استفاده کرد. حتی می توان از روغن با سطح کیفی SM نیز استفاده کرد.باید بدانید که حجم روغن سمند با پیشرانه XU7 ، 4.8 لیتر است.همچنین در نظر داشته باشید اگر در شهرهای پرترافیک مانند تهران تردد دارید هر 5 هزار کیلومتر برای تعویض روغن اقدام کنید.

روغن موتور مناسب برای سمند با پیشرانه EF7

خودروی سمند مجهز به پیشرانه 1.7 لیتری تنفس طبیعی با کد موتور EF7 است. باتوجه به تکنولوژی ساخت این پیشرانه و بنا به توصیه گروه صنعتی ایران خودرو بایستی از روغن با گرانروی 10W-40 و سطح کیفی SM استفاده شود.بنا به توصیه کارشناسان این صنعت می توان در فصول گرم سال از روغن با گرانروی 5W-40 استفاده کرد. حتی می توان از روغن با سطح کیفی SN نیز استفاده کرد.باید بدانید که حجم روغن سمند با پیشرانه EF7 ،5  لیتر است.همچنین در نظر داشته باشید اگر در شهرهای پرترافیک مانند تهران تردد دارید هر 5 هزار کیلومتر برای تعویض روغن اقدام کنید.

چرا کرفت اویل ؟

همان طور که در ابتدا گفته شد در بازار کشور برندهای زیادی وجود دارد. ولی بایستی روغن با برندی معتبر را انتخاب کنید.برندهای معتبر زیادی به بازار کشور عرضه شده است.یکی از این برندها کرفت اویل است. این برند با سابقه ی جهانی تجربه حضور در 30 کشور جهان را داراست. همچنین باید بدانید این روغن از بهترین روغن پایه وارداتی و مواد افزودنی عالی در آزمایشگاه های مجهز تحت لیسانس کشور آلمان در حال تولید است. در آخر باید اضافه کرد که کرفت اویل در سبد محصولات خود روغن موتور با استاندارد گرانروی 10W-40 و 5W-40 و20W-50 را جای داده است. بنابراین با خیال راحت می توانید محافظت از پیشرانه و قلب خودروی خود را به روغن موتور کرفت بسپارید.

کرفت اویل را در اینستاگرام دنبال کنید:

  1. Kraftoil_leader@
  2. kraftoil.ir@

 

آخرین بروزرسانی : خرداد 20, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *