لودینگ
اهمیت تعویض فیلتر روغن

اهمیت تعویض فیلتر روغن

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده kraftoil
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

تعویض روغن موتور بخشی جدایی ناپذیر از نگهداری خودرو است که اکثر رانندگان با آن آشنا هستند. اما در مورد فیلتر روغن چطور؟ در حالی که خود تعویض روغن اهمیت زیادی در سلامت خودروی شما دارد، به همان اندازه فیلتر روغن نیز نقش حیاتی در سلامت و عملکرد موتور خودروی شما دارد. روغن موتور کرافت در اینجا به این دلایل اشاره می کند که چرا تعویض فیلتر روغن در هر بار تعویض روغن ضروری است. حفظ تمیزی موتور خودرو فیلتر روغن به عنوان یک مکانیک داخلی کوچک عمل می کند و دائماً آلودگی هایی مانند گرد و غبار، براده های …

تعویض روغن موتور بخشی جدایی ناپذیر از نگهداری خودرو است که اکثر رانندگان با آن آشنا هستند. اما در مورد فیلتر روغن چطور؟ در حالی که خود تعویض روغن اهمیت زیادی در سلامت خودروی شما دارد، به همان اندازه فیلتر روغن نیز نقش حیاتی در سلامت و عملکرد موتور خودروی شما دارد. روغن موتور کرافت در اینجا به این دلایل اشاره می کند که چرا تعویض فیلتر روغن در هر بار تعویض روغن ضروری است.

حفظ تمیزی موتور خودرو

فیلتر روغن به عنوان یک مکانیک داخلی کوچک عمل می کند و دائماً آلودگی هایی مانند گرد و غبار، براده های فلزی و لجن را از روغن موتور حذف می کند. باید بدانید که بر اثر سایش قطعات پیشرانه براده های آهن در مسیر روانکاری وجود دارد فیلتر روغن به عنوان یک تصفیه کننده این ذرات را به دام می اندازد. با گردش روغن در موتور، این ناخالصی ها را جذب می کند. فیلتر آنها را به دام می اندازد و از گردش آنها و ایجاد سایش و پارگی در قطعات مهم موتور جلوگیری می کند.

کاهش عملکرد روغن موتور

با گذشت زمان فیلتر روغن مسدود شده می تواند جریان روغن را محدود کند. این بدان معناست که روغن تمیز نمی تواند به طور موثر به تمام اجزای موتور برسد. این نه تنها می تواند منجر به افزایش اصطکاک و گرما شود، بلکه می تواند باعث شود روغن سریعتر تجزیه شود. تعویض منظم فیلتر، جریان روغن و عملکرد بهینه را تضمین می کند.

حفظ سلامت پیشرانه

با به دام انداختن آلاینده ها،فیلتر روغن از ساییده شدن آنها به قطعات داخلی موتور جلوگیری می کند. این باعث کاهش سایش و پارگی می شود و موتور شما را از تعمیرات پرهزینه و خرابی زودرس محافظت می کند. فیلتر روغن را به عنوان یک بیمه ارزان برای سلامت بلندمدت موتور خود در نظر بگیرید.

عملکرد و بازده مطلوب موتور

روغن تمیز و فیلتری با جریان آزاد به عملکرد روان‌تر موتور کمک می‌کند. این می تواند منجر به مصرف سوخت بهتر و بهبود کلی عملکرد موتور شود.

زمان تعویض فیلتر روغن

با هر بار تعویض روغن موتور بایستی فیلتر روغن را نیز تعویض کنید.چرا که این فیلتر بعد از مدتی کارایی خود را با جذب آلایندگی ها از دست می دهد. همچنین مقداری از حجم روغن موتور آلوده را نیز در خود جای داده است.به طور کلی نمی توان زمان مشخصی برای تعویض روغن موتور اعلام کرد. این امر ارتباط مستقیم با شرایط رانندگی شما دارد.بنابراین به طور کلی بهتر است هر 5 هزار کیلومتر برای تعویض روغن موتور خودرو اقدام کنید.

فراموش نکنید که انتخاب روغن موتور با برند معتبر نیز سلامت خودروی شما را تضمین می کند.روغن موتور کرافت با بهترین مواد افزودنی و روغن پایه انتخاب مناسب برای پیشرانه خودروی شما است.لمس کیفیت آلمانی با روغن موتور کرافت

کرافت را در فضای مجازی دنبال کنید:

اینستاگرام:

kraftleaderoil

تلگرام:

Kraftleaderoil

لینکدین:

Kraftleaderoil 

آخرین بروزرسانی : فروردین 21, 1403
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *