لودینگ
روغن موتور دیزلی کرفت

روغن موتور دیزلی کرفت

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده Ehsan Lotfi
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

قطعات پیشرانه های دیزلی همانند پیشرانه های بنزینی برای کارکرد صحیح و بدون نقص نیاز به روانکاری دارد.در ابتدا باید اشاره کرد که ساختار روغن موتور دیزلی و بنزینی یکسان است و تنها در مواد افزودنی(Adtive) با یک دیگر تفاوت دارند. از دیگر تفاوت های روغن موتور دیزلی بایستی به گرانروی بیشتر و خاصیت ضدسایش بیشتر آن ها اشاره کرد. در پیشرانه های دیزلی هم بایستی با توجه به تکنولوژی سال ساخت پیشرانه روغن موتور با گرانروی و سطح کیفی مناسب را انتخاب کرد. لازم به ذکر است دفترچه راهنمای خودرو بهترین راه برای پیدا کردن استاندارد گرانروی و سطح …

قطعات پیشرانه های دیزلی همانند پیشرانه های بنزینی برای کارکرد صحیح و بدون نقص نیاز به روانکاری دارد.در ابتدا باید اشاره کرد که ساختار روغن موتور دیزلی و بنزینی یکسان است و تنها در مواد افزودنی(Adtive) با یک دیگر تفاوت دارند. از دیگر تفاوت های روغن موتور دیزلی بایستی به گرانروی بیشتر و خاصیت ضدسایش بیشتر آن ها اشاره کرد. در پیشرانه های دیزلی هم بایستی با توجه به تکنولوژی سال ساخت پیشرانه روغن موتور با گرانروی و سطح کیفی مناسب را انتخاب کرد. لازم به ذکر است دفترچه راهنمای خودرو بهترین راه برای پیدا کردن استاندارد گرانروی و سطح کیفی روغن موتور خودروی شما است.در آخر هم بایستی نام و اعتبار برند انتخابی را مد نظر قرار دهید. روغن موتور دیزلی کرفت تحت لیسانس و نظارت کشور آلمان تولید می شود. این روغن موتور در آزمایشگاه های مجهز مورد تست و بررسی قرار می گیرد تا بهترین عملکرد را برای پیشرانه خودروی شما داشته باشد. کرفت اویل با 20 سال سابقه در صنعت روانکار و حضور در بازار کشورهای جهانی انتخابی مناسب برای پیشرانه ی دیزلی خودروی شما است. در سبد محصولات روغن موتور دیزلی کرفت تمامی استاندارد مورد نیاز خودروهای دیزلی در نظر گرفته شده است.

گرانروی روغن موتور دیزلی کرفت

گرانروی یا ویسکوزیته روغن از مهمترین معیارهای انتخاب روغن موتور مناسب خودرو است.هر پیشرانه با توجه به تکنولوژی سال ساخت نیاز به استاندارد گرانروی متفاوت دارد. اگر این استاندارد به درستی انتخاب نشود عمل روانکاری قطعات به درستی انجام نخواهد شد.بنابراین بعد از مدتی شاهد از بین رفتن قطعات پیشرانه خودرو خواهید بود. این استاندارد با کلمه SAE بر روی گالن قابل مشاهده است. این استاندارد بر روی گالن به صورت SAE XX W YY درج می شود. عدد اول (XX) گرانروی روغن را در دمای پایین و عدد دوم (YY) گرانروی روغن در دمای بالا و کارکرد موتور را نمایش می دهد. W نیز مخفف کلمه ی Winter و به معنای زمستان است. در آخر باید بدانید که بهترین راه برای انتخاب استاندارد گرانروی مناسب روغن موتور خودروی خود بایستی به دفترچه ی راهنمای خودرو مراجعه کنید. روغن موتور دیزلی کرفت در سبد محصولات خود روغن با گرانروی 15W-40 و 10W-40 و 5W-30 را داراست.

استاندارد سطح کیفی روغن موتور دیزلی کرفت

از دیگر معیار انتخاب روغن موتور مناسب بایستی به سطح کیفی روغن موتور یا استاندارد API اشاره کرد. این استاندارد با توجه به تکنولوژی سال ساخت پیشرانه متفاوت است. باید دقت کنید تا در زمان انتخاب روغن موتور این استاندارد را به درستی انتخاب کنید. تا عمل روانکاری قطعات پیشرانه به درستی انجام شود. این استاندارد بر روی گالن روغن با کلمه API قابل مشاهده است. این استاندارد به صورت API و دو کلمه بر روی گالن درج شده است. کلمه اول اگر C باشد نشان می دهد این روغن برای پیشرانه دیزلی مناسب است. حرف دوم نیز از A تا K متغییر است.که استاندارد سطح کیفی روغن را نشان میدهد. A پایین ترین سطح کیفی و K بالاترین سطح کیفی روغن را نمایش می دهد.

چرا کرفت اویل

باید بدانید نام برند در انتخاب روغن موتور نیز اهمیت بالایی دارد. کرفت اویل با 20 سال سابقه و حضور در بازار کشورهای جهانی انتخاب مناسبی برای پیشرانه خودروی شما است. روانکارهای کرفت تحت لیسانس و نظارت کشور آلمان تولید می شود. کرفت حال به صورت رسمی به بازار ایران رسیده است.

کرفت اویل را در اینستاگرام دنبال کنید:

  1. Kraftoil_leader@
  2. kraftoil.ir@
برچسب ها
آخرین بروزرسانی : مرداد 11, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *