لودینگ
راهنمای جامع خرید روغن موتور

راهنمای جامع خرید روغن موتور

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده Ehsan Lotfi
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

اگر شما خواهان عمر طولانی پیشرانه ی خودروی خود هستید.بایستی از روغن موتور با استاندارد مناسب برای پیشرانه خود استفاده کنید.چرا که هر پیشرانه با توجه به سال ساخت تکنولوژی متفاوتی در روانکاری قطعات دارند.بنابراین بایستی در زمان انتخاب معیار و نکاتی را در نظر داشته باشید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن موتور است.فراموش نکنید که بهترین راه برای این انتخاب دفترچه ی راهنمای خودروی شما است. بعد از انتخاب این استانداردها بایستی به نام و اعتبار برند نیز توجه کنید.کرفت اویل با سابقه بیش از 20 سال در این صنعت فعالیت دارد.کرفت اویل امروزه …

اگر شما خواهان عمر طولانی پیشرانه ی خودروی خود هستید.بایستی از روغن موتور با استاندارد مناسب برای پیشرانه خود استفاده کنید.چرا که هر پیشرانه با توجه به سال ساخت تکنولوژی متفاوتی در روانکاری قطعات دارند.بنابراین بایستی در زمان انتخاب معیار و نکاتی را در نظر داشته باشید. از مهمترین این معیارها درجه گرانروی و سطح کیفی روغن موتور است.فراموش نکنید که بهترین راه برای این انتخاب دفترچه ی راهنمای خودروی شما است. بعد از انتخاب این استانداردها بایستی به نام و اعتبار برند نیز توجه کنید.کرفت اویل با سابقه بیش از 20 سال در این صنعت فعالیت دارد.کرفت اویل امروزه در بازار 30 کشور جهان فعالیت و حضور دارد. روغن موتور کرفت اویل نامی معتبر و جهانی در صنعت روانکار است.روغن موتور کرفت در آزمایشگاه مجهز و مدرن با تجهیزات آلمانی مورد تست و بررسی قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم تا راهنمای جامع خرید روغن موتور را برای شما شرح دهیم.

انتخاب درجه گرانروی مناسب:

در زمان انتخاب و خرید روغن موتور  بایستی حتما به درجه گرانروی روغن توجه کنید.چرا که هر موتور با توجه به تکنولوژی سال ساخت نیاز به گرانروی متفاوت دارد.به طور کلی گرانروی واحدی برای سنجش و اندازه گیری سرعت گردش روغن در بازه دمایی مختلف است. در واقع می توان گفت گرانروی یا استاندارد SAE از مهمترین عوامل برای انتخاب روغن موتور مناسب است. چرا که اگر در زمان انتخاب روغن موتور این استاندارد را مد نظر قرار ندهید.روانکاری قطعات خودرو به درستی انجام نخواهد شد. بنابراین بعد از مدتی شاهد آسیب جدی پیشرانه و قطعات آن خواهید بود. به طور کلی این استاندارد از دو عدد و حرف W به صورت SAE XX W YY تشکیل شده است. XX نشان دهنده گرانروی روغن در دمای پایین و YY نشان دهنده گرانروی روغن در دمای بالا را نمایش می دهد.باید بدانید که W مخفف کلمه ی Winter به معنای زمستان است.در آخر باید اشاره کرد بهترین راه برای انتخاب روغن موتور با گرانروی مناسب دفترچه راهنمای خودروی شما است.

انتخاب سطح کیفی مناسب روغن موتور:

از دیگر استانداردهایی که در زمان انتخاب روغن موتور بایستی به آن دقت کرد استاندارد سطح کیفی روغن موتور است. باید بدانید که پیشرانه خودرو با توجه به سال ساخت نیاز به روغن موتور با سطح کیفی مختلف دارد. در صنعت روغن موتور این سطح کیفی را با استاندارد API مورد سنجش قرار می دهند.جالب است بدانید این استاندارد برای اولین بار توسط شرکت انیستیتو نفت آمریکا معرفی شده است.باید بدانید که این استاندارد از 2 حرف تشکیل شده است.حرف اول نشان دهنده نوع پیشرانه است.به عبارت ساده تر می توان گفت روغن برای پیشرانه دیزلی یا بنزینی مناسب است. حرف دوم نیز سطح کیفی روغن موتور را نمایش می دهد. حرف اول اگر S  باشد یعنی روغن برای خودرو با پیشرانه بنزینی مناسب است.اگر حرف C  را مشاهده کردید یعنی روغن مناسب خودرو با پیشرانه دیزلی است.

حرف دوم در روغن مناسب پیشرانه بنزینی از حرف A تا P است.A پایین ترین سطح کیفی و P بالاترین سطح کیفی روغن موتور را شامل می شود.می توان گفت روغن موتور با استاندارد SJ به قبل به طور کامل منسوخ شده است.

در بخش روغن دیزلی حرف دوم می تواند از A تا K باشد.A  پایین ترین سطح کیفی و K بالاترین سطح کیفی روغن را شامل می شود.

انتخاب روغن با برند و نامی معتبر :

در آخر باید دقت کنید که روغن موتور با نامی معتبر را انتخاب کنید.چراکه تمامی این استانداردها بایستی در آزمایشگاهی مطمئن تست و بررسی شود. روغن موتور کرفت اویل توسط دستگاه های مدرن آلمانی در آزمایشگاه مجهز مورد تست و بررسی قرار میگیرد.تا سلامت قطعات پیشرانه خودروی شما را تضمین کند.کرفت اویل نامی معتبر در بازار روانکار است. روغن موتور کرفت با سابقه بیش از 20 سال در 30 کشور جهان حضور دارد.

کرفت اویل را در اینستاگرام دنبال کنید:

  1. Kraftoil_leader@
  2. kraftoil.ir@
برچسب ها
آخرین بروزرسانی : تیر 31, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *