لودینگ
روغن موتور 5w-40کرفت

روغن موتور 5w-40 کرفت

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده kraftoil
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

از وظایف اصلی روغن موتور خودرو بایستی به جلوگیری از گرم شدن بیش از حد قطعات پیشرانه،کاهش اصطکاک قطعات پیشرانه،پاکسازی و جلوگیری از اکسید شدن(زنگ زدگی) قطعات پیشرانه است. بنابراین بایستی روغن موتور با درجه گرانروی مناسب برای پیشرانه خودروی خود انتخاب کنید تا این وظایف به درستی انجام شود. روغن موتور یک سیال محسوب می شود و دما بر روی رفتار و گرانروی سیال اثر گذار است. روغن موتور هم در دمای بالا(دمای کارکرد پیشرانه) و پایین رفتار ویسکوزیته متفاوتی را از خود نشان می دهد. بنابراین بایستی گرانروی یا ویسکوزیته مناسب را برای پیشرانه انتخاب کنید تا در …

از وظایف اصلی روغن موتور خودرو بایستی به جلوگیری از گرم شدن بیش از حد قطعات پیشرانه،کاهش اصطکاک قطعات پیشرانه،پاکسازی و جلوگیری از اکسید شدن(زنگ زدگی) قطعات پیشرانه است. بنابراین بایستی روغن موتور با درجه گرانروی مناسب برای پیشرانه خودروی خود انتخاب کنید تا این وظایف به درستی انجام شود. روغن موتور یک سیال محسوب می شود و دما بر روی رفتار و گرانروی سیال اثر گذار است. روغن موتور هم در دمای بالا(دمای کارکرد پیشرانه) و پایین رفتار ویسکوزیته متفاوتی را از خود نشان می دهد. بنابراین بایستی گرانروی یا ویسکوزیته مناسب را برای پیشرانه انتخاب کنید تا در دمای بالا و پایین عمل روانکاری قطعات به درستی انجام شود. در این مقاله درباره ی روغن موتور کرفت آلمان با گرانروی 5w-40 صحبت خواهیم کرد. روغن موتور کرفت با استاندارد گرانروی 5w-40 با نام strong ultra و با سطح کیفی +SN به بازار عرضه شده است.

5w-40 به چه معناست؟

در ابتدا بهتر است بدانید کلمه W مخفف کلمه winter و به معنای زمستان است.همان طور که در بالاتر اشاره شد رفتار گرانروی روغن در دمای بالا و پایین متفاوت است. دو عدد قبل و بعد از کلمه W رفتار ویسکوزیته روغن را در دمای پایین و بالا نشان می دهد. به این صورت که عدد 5 رفتار گرانروی روغن در دمای پایین و عدد 40  رفتار گرانروی روغن در دمای بالا یا کارکرد پیشرانه را نمایش می دهد. به طور دقیق تر می توان گفت عدد 5 رفتار ویسکوزیته روغن در دمای 0 فارنهایت (-17 درجه سانتی گراد) و عدد 40 رفتار ویسکوزیته روغن در دمای 212 درجه فارنهایت(100 درجه سانتی گراد) را نشان می دهد.در آخر باید اشاره کرد روغن موتور با استاندارد SAE به صورت xx W- YY به روغن موتور مولتی گرید شناخته می شود. چرا که دارای دو مشخصه گرانروی است. روغن موتور کرفت آلمان با استاندارد گرانروی 5w-40 بهترین عملکرد را برای پیشرانه خودرو شما خواهد داشت. چرا که این روغن موتور با فرمولاسیون مختص آلمانی تولید و بسته بندی می شود.

سطح کیفی روغن 5w-40 کرفت:

روغن موتور Strong Ultra  با استاندارد گرانروی (SAE)  5W-40 با سطح کیفی SN+ تولید و به بازار عرضه می شود.S به این معناست که این روغن مناسب پیشرانه خودروهای بنزینی است و N+ یا P به این معنا است که این روغن مناسب پیشرانه خودرو با تکنولوژی سال ساخت 2020 به بالاتر مناسب و قابل استفاده است. در نظر داشته باشید که از این سطح کیفی در پیشرانه های قدیمی تر نیز می توان استفاده کرد ولی در پیشرانه های جدید (2020 به بالا) حتما بایستی از روغن موتور با استاندارد سطح کیفی Sn+ استفاده کرد.

روغن موتور کرفت با استاندارد SAE 5w-40 و سطح کیفی sn+ تحت لیسانس کرفت آلمان در ظروف 5 و 4 لیتری بسته بندی و به بازار عرضه می شود.

چرا کرفت اویل:

کرفت آلمان با سابقه جهانی و حضور در بازار کشورهای اروپایی و آسیایی نامی معتبر در صنعت روغن و روانکار است. محصولات کرفت آلمان با استفاده از بهترین روغن پایه و مواد افزودنی وارداتی تحت لیسانس کشور مادر یعنی آلمان تولید می شود.روغن موتور کرفت در سبد محصولات خود تمامی استانداردهای گرانروی را داراست. همچنین باید بدانید تمام محصولات کرفت قبل از تولید در مجهزترین آزمایشگاه صنعت روانکار مورد تست و بررسی قرار می گیرد تا بهترین عملکرد در روانکاری قطعات پیشرانه خودروی شما را داشته باشند.

کرفت را در فضای مجازی دنبال کنید:

اینستاگرام:

kraftleaderoil

تلگرام:

Kraftleaderoil

لینکدین:

Kraftleaderoil       

آخرین بروزرسانی : آذر 5, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *