لودینگ
روغن موتور دیزلی کرفت

روغن موتور دیزلی کرفت

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده kraftoil
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

از اصلی ترین وظایف روغن موتور باید به حداقل رساندن سطح اصطکاک ، جذب و کاهش حرارت پیشرانه، جذب آلودگی و محافظت از قطعات در برابر خوردگی است. این موضوع در خودروهای دیزلی نیز صدق می کند. چه بسا نقش مهمتری در حفظ سلامت پیشرانه دارد. بنابراین بایستی روغن موتور مناسب برای پیشرانه خودروی سنگین خود انتخاب کنید. انتخاب روغن موتور مناسب چند معیار اساسی دارد.تمامی این معیارها در دفترچه راهنمای خودروی شما ثبت شده است. از مهمترین نکات انتخاب برند معتبر است. روغن موتور دیزلی کرفت با سابقه بیش از 20 سال  در صنعت روانکار و حضور در بسیاری …

از اصلی ترین وظایف روغن موتور باید به حداقل رساندن سطح اصطکاک ، جذب و کاهش حرارت پیشرانه، جذب آلودگی و محافظت از قطعات در برابر خوردگی است. این موضوع در خودروهای دیزلی نیز صدق می کند. چه بسا نقش مهمتری در حفظ سلامت پیشرانه دارد. بنابراین بایستی روغن موتور مناسب برای پیشرانه خودروی سنگین خود انتخاب کنید. انتخاب روغن موتور مناسب چند معیار اساسی دارد.تمامی این معیارها در دفترچه راهنمای خودروی شما ثبت شده است. از مهمترین نکات انتخاب برند معتبر است. روغن موتور دیزلی کرفت با سابقه بیش از 20 سال  در صنعت روانکار و حضور در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی از معتبرترین برندهای بازار ایران محسوب می شود. روغن موتور دیزلی کرفت تمامی استانداردهای اروپایی مانند EURO5 ، EURO6 را داراست. روغن موتور دیزلی کرفت اولین شرکتی است که محصول دیزلی با گرانروی 5W-30 با سطح کیفی CK-4 را به بازار ایران عرضه کرده است. این محصول دیزلی کرفت همچنین استاندارد VDS-5 ولوو را نیز پوشش می دهد. می توان گفت کرفت برای اولین بار این محصول با این استاندارد را به بازار ایران عرضه کرده است. تمامی محصولات دیزلی کرفت تحت نظر و لیسانس شرکت مادر یعنی کرفت آلمان تهیه و تولید می شود. حتی در مظروف های مخصوص کشور آلمان تولید و بسته بندی می شود

استاندراد VDS-5 :

یک استاندارد مختص برای خودرو و پیشرانه های ولوو محسوب می شود. این استاندارد به طور خاص برای پیشرانه های مدرن با توان و خروجی بالا و کم آلاینده طراحی و توسعه پیدا کرده است.این استاندارد از قطعات پیشرانه به خوبی در برابر اکسیداسیون و عدم تشکیل رسوب در پیشرانه با تکنولوژی بالا محافظت می کند. این استاندارد در سال 2021 توسط ولوو معرفی شد.ولوو این استاندارد را برای کمک به بهبود مصرف سوخت و امکان تخلیه روغن با فواصل طولانی تر طراحی و توسعه داده شده است. باید بدانید که روغن دیزلی با این استاندارد برای موتورهای قدیمی سازگار نیست. می توان گفت به این دلیل که روغن با استاندارد VDS-5 ویسکوزیته کمتری داردکه در صورت استفاده در پیشرانه با تکنولوژی سال ساخت پایین تر منجر به کاهش و افت فشار روغن خواهد شد. البته لازم به ذکر است شرکت ولوو این استاندارد را برای استفاده در پیشرانه خودرویهای جدید خود هنوز اجباری نکرده است. این به این معنی است که شما هنوز می توانید از استاندادر قدیمی تر VDS-4.5 استفاده کنید. باید بدانید که بنا به گفته شرکت ولوو بهتر است برای کاهش مصرف سوخت و دیگر مزایای این استاندارد  در پیشرانه های 2021 به بالا این استاندارد را مورد استفاده قرار دهید.

سطح کیفی روغن موتور دیزلی کرفت:

کرفت آلمان اولین شرکتی است که در بخش روغن موتورهای دیزلی سطح کیفی CK-4+ را به بازار ایران عرضه کرده است. بنابراین تمامی خودروهای دیزلی و سنگین با تکنولوژی پیشرانه بالا به راحتی می توانند از روغن موتور دیزلی کرفت استفاده کنند. همچنین در سبد محصولات دیزلی کرفت روغن موتور با سطح کیفی CI-4 نیز قرار داده شده است. تا تمامی رانندگان خودروهای سنگین با اطمینان از کرفت آلمان استفاده کنند.باید بدانید که سطح کیفی روغن موتور مناسب برای پیشرانه خودروی شما در دفترچه راهنمای خودرو ثبت شده است.

گرانروی روغن موتور دیزلی کرفت:

روغن موتور دیزلی کرفت تمامی گرانروی ها را در سبد محصولات خود جای داده است.  از گرانروی روغن موتور دیزلی کرفت می توان به 5W-30 ، 15W-40 ، 10W-40، 20W-50 اشاره کرد. حتما قبل از تعویض و انتخاب روغن موتور دفترچه راهنمای خودروی خود را بررسی کنید تا روغن موتور با گرانروی مناسب برای پیشرانه استفاده کنید تا در طول زمان پیشرانه خودروی شما دچار آسیب و مشکل نشود.

چرا کرفت اویل:

کرفت اویل با توجه به بیش از 20 سال سابقه در صنعت روانکار و حضور در بازار کشورهای اروپایی و آسیایی انتخاب مناسبی برای پیشرانه خودروی شما است.کرفت تحت نظر و لیسانس کرفت آلمان در ایران تولید می شود. همچنین محصولات قبل از تولید به صورت تخصصی در بزرگترین آزمایشگاه صنعت روانکار مورد بررسی قرار می گیرد تا بهترین عملکرد را در پیشرانه خودروی شما داشته باشد.

آخرین بروزرسانی : آبان 10, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *