لودینگ
انتخاب روغن موتور

روغن موتور مناسب برای خودرو خود را چگونه انتخاب کنیم؟

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
نویسنده kraftoil
زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو موضوع و مسئله مهمی است ، چرا که ارتباط مستقیم با سلامت پیشرانه خودروی شما دارد. در زمان انتخاب روغن موتور با در نظر گرفتن چند نکته به راحتی می توانید بهترین روغن موتور را برای پیشرانه خودروی خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که انتخاب روغن موتور با استانداردهای اشتباه به سرعت در عملکرد پیشرانه خودروی شما اختلال ایجاد نمی کند ولی بعد از گذشت زمان خسارت سنگینی برای شما به جای خواهد گذاشت. روغن موتور کرافت در این مقاله قصد دارد راهنمای کامل انتخاب روغن موتور را برای شما شرح دهد. …

انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو موضوع و مسئله مهمی است ، چرا که ارتباط مستقیم با سلامت پیشرانه خودروی شما دارد. در زمان انتخاب روغن موتور با در نظر گرفتن چند نکته به راحتی می توانید بهترین روغن موتور را برای پیشرانه خودروی خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که انتخاب روغن موتور با استانداردهای اشتباه به سرعت در عملکرد پیشرانه خودروی شما اختلال ایجاد نمی کند ولی بعد از گذشت زمان خسارت سنگینی برای شما به جای خواهد گذاشت. روغن موتور کرافت در این مقاله قصد دارد راهنمای کامل انتخاب روغن موتور را برای شما شرح دهد. با مطالعه این مقاله در زمان مراجعه به اتوسرویس و تعویض روغن موتور بهترین انتخاب را خواهید داشت.

مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو:

مطالعه این دفترچه راهنما برای نگهداری خودرو شما ضروری است. در این دفترچه نوع روغن ، ویسکوزیته و گرانروی و همچنین استاندارد سطح کیفی مورد نیاز خودروی شما به صورت کامل و واضح بیان شده است. حتما قبل از اقدام برای تعویض روغن موتور خودرو این دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنید چرا که انتخاب روغن موتور اشتباه می تواند مشکلات عملکردی و حتی آسیب سنگین برای پیشرانه در پی داشته باشد.

گرانروی روغن موتور:

گرانروی به صورت مستقیم به میزان غلظت روغن اشاره دارد. این استاندارد به صورت xx W yy  نمایش داده می شود به طور مثال روغن موتور با گرانروی 10W-40 . عدد 10 عملکرد روغن را روغن در دمای پایین(هوای سرد) و زمان استارت خودرو را نشان می دهد. به عبارت ساده تر عدد کمتر نشان دهنده جریان بهتر در هنگام استارت خودرو است. عدد دوم 40 عملکرد روغن در هوای گرم یا کاکرد پیشرانه را نشان می دهد.

سن و کارکرد خودرو :

  • خودروهای جدیدتر با توجه تکنولوژی ساخت پیشرانه به روغن موتور با گرانروی های جدیدتر با ویسکوزیته کمتر نیازمند هستند مانند: 5W-30 ، 0W-20
  • خودروهای قدیمی تر با کارکرد بالا (بیش از 100 هزار کیلومتر) ممکن است از روغن موتورهای مخصوص کارکردبالا که برای رفع ساییدگی و پارگی در موتورها فرموله شده اند،بهره مند شوند.

نوع روغن موتور :

باید در نظر داشته باشید که خودرو شما به روغن مینرال ، نیمه سنتتییک یا تمام سنتتیک نیازمند است.

روغن های مینرال یا معدنی یک محصول مبتنی بر نفت است این روغن به طور کلی ارزان قیمت و مناسب خودروهای به روز نیست.روغن های سنتتیک و نیمه سنتتیک نیز در آزمایشگاه های مجهز ساخته می شود که عملکرد بهتری را دارا هستند. خودروهای به روز بایستی از این نوع روغن موتورها استفاده کند.

روغن موتور کرافت در به روزترین و مجهزترین آزمایشگاه کشور مورد بررسی و تولید قرار می گیرد و بهترین عملکرد را برای پیشرانه خودروی شما دارد.

سطح کیفی روغن موتور :

از دیگر معیارهای مهم در زمان انتخاب روغن موتور سطح کیفی روغن موتور است که با استاندارد API بر روی گالن های روغن درج می شود.این معیار نیز در دفترچه خودروی شما ذکر شده است.روغن موتور کرافت بالاترین سطح کیفی روغن یعنی SN+ را در سبد محصولات خود جای داده است.

جمع بندی

با در نظر گرفتن این عوامل و مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو، می توانید روغن موتور مناسبی را انتخاب کنید تا خودرو شما تا مسافت های زیادی به روان حرکت کند. اگر بعد از در نظر گرفتن این نکات همچنان مطمئن نیستید، با یک مکانیک یا یک فرد مورد اعتماد در یک فروشگاه قطعات خودرو مشورت کنید. آنها می توانند بر اساس نیازهای خاص خودرو شما به شما در انتخاب بهترین روغن کمک کنند.

چرا کرفت :

کرفت آلمان با سابقه جهانی و حضور در بازار کشورهای اروپایی و آسیایی نامی معتبر در صنعت روغن و روانکار است. محصولات کرفت آلمان با استفاده از بهترین روغن پایه و مواد افزودنی وارداتی تحت لیسانس کشور مادر یعنی آلمان تولید می شود.روغن موتور کرفت در سبد محصولات خود تمامی استانداردهای گرانروی را داراست. همچنین باید بدانید تمام محصولات کرفت قبل از تولید در مجهزترین آزمایشگاه صنعت روانکار مورد تست و بررسی قرار می گیرد تا بهترین عملکرد در روانکاری قطعات پیشرانه خودروی شما را داشته باشند.

کرفت را در فضای مجازی دنبال کنید:

اینستاگرام:

kraftleaderoil

تلگرام:

Kraftleaderoil

لینکدین:

Kraftleaderoil 

آخرین بروزرسانی : فروردین 15, 1403
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *